
Verdrietig nieuws: Dieuwertje Blok (67) overleden
Tekst: Iris te Voert
3 maart 2025
Verdrietig nieuws: Dieuwertje Blok is overleden. Dat laat haar echtgenoot weten aan het ANP. Eerder was al bekend dat de presentatrice leed aan kanker. Hoewel deze in eerste instantie succesvol leek behandeld, kwam de ziekte later toch terug.
De presentatrice is 67 jaar geworden.
Dieuwertje
Dieuwertje begon haar tv-carrière in de jaren 80 als omroepster bij de KRO. In die tijd waren de omroepsters het uithangbord van een omroep. Dieuwertje was populair en er werd zelfs een fanclub voor haar opgericht met een speciaal voor haar geschreven liedje.
Sinterklaasjournaal
Ook later bleef ze programma’s presenteren, waaronder Ontbijt TV, Middageditie, Zomertijd en op de radio Desmet live en NTR Podium. In 2021 presenteerde ze voor het eerst het Sinterklaasjournaal, wat ze 23 jaar bleef doen.
Vorig jaar maakte Dieuwertje bekend dat haar neus geamputeerd moest worden vanwege huidkanker. Hierdoor kon ze het Sinterklaasjournaal niet presenteren. Hoewel het de bedoeling was dat ze dit jaar weer terug op haar plek zou zitten, keerde de kanker terug. In januari maakte de NTR bekend dat ze ongeneeslijk ziek was.
Bron: NOS, ANP
Foto: ANP
Meer van Iris