![Yolanthe Cabau](https://www.vriendin.nl/wp-content/uploads/2020/07/Ontwerp-zonder-titel-2020-07-15T093628.563.png)
Yolanthe Cabau hoopt op de hoogste straf voor opgepakte pedofiel Nelson M.
10 juni 2022
Free A Girl, de stichting die mede door Yolanthe Cabau is opgericht om kindermisbruik tegen te gaan, heeft ervoor gezorgd dat de gevluchte pedofiel Nelson M. in Mexico is opgepakt. Yolanthe hoopt dat hij de hoogst mogelijke straf krijgt zodra hij berecht wordt.
Nelson M.
Nelson M. is afgelopen zondag aan het einde van de middag gearresteerd in Mexico terwijl hij bezig was met een deal van mensenhandel van een puber, dan wel de verkoop van kinderporno. Door een anonieme tip, waarbij onder andere zijn telefoonnummer en social media accounts werden gegeven, kon het OM in Mexico de Nederlander opsporen. Tijdens de arrestatie nam de politie kinderporno, een vuurwapen en cocaïne in beslag. Bij de huiszoeking werden erotische beelden van kinderen in verschillende leeftijdscategorieën gevonden.
De afgelopen vier maanden verbleef Nelson M. in Mexico, dat ook wel bekend staat als walhalla voor pedofielen en distributeurs van kinderporno. De pedo-activist wordt in Nederland verdacht van het voortzetten van de verboden pedofielenvereniging Martijn en van het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno. Omdat hij het proces in vrijheid mocht afwachten en zijn paspoort niet werd ingenomen, had Nelson M. vrij spel om het land te ontvluchten.
Yolanthe Cabau reageert op de aanhouding
Mede dankzij de inzet van Free A Girl is Nelson M. opgepakt en zit hij voorlopig vast. Yolanthe Cabau reageert in RTL Boulevard op de aanhouding. “Weet je wat het is? Hij moest zijn rechtszaak afwachten en dat mocht hij in volledige vrijheid doen met paspoort en al. Dat gaf hem alle ruimte om te vluchten en dat heeft hij gedaan. Het is niet fijn dat een pedofiel, die zulke verschrikkelijke dingen heeft gedaan en meer dan 10.000 beelden heeft van kindermisbruik, op vrije voeten is.”
Yolanthe is niet blij dat Nelson M. niet gemonitord is door Nederland. Dan had de regering die informatie met andere landen kunnen delen en kan hij geen gevaar vormen voor kinderen in het buitenland terwijl hij zijn zaak afwacht. “Er hangt hem een grote celstraf boven het hoofd. Ze hebben gisteren aangegeven dat het een straf kan zijn van tien tot vijftig jaar. Laten we hopen op het hoogste.”
Meer Vriendin? Volg ons op Facebook en Instagram. Je kunt je ook aanmelden voor onze wekelijkse Vriendin nieuwsbrief.
Bron: Het Parool, RTL Boulevard
Foto: ANP